Çankaya Cam Balkon Sineklik İmalatı

Çankaya Cam balkon sinekliği katlanır cam sistemleri için tasarlayıp imal ettiğimiz sürme sineklik modelimizdir.

Artık günümüzde balkonlar ısıcamlı temperli hareketli camlarla çevrilmektedir. Yaz kış kullanıma açılan balkonlar evimize oldukça değer kattı. Cam balkonlar eşikli ve eşiksiz cam sistemleri kullanılarak evin en değerli bölümü haline getirildi. Cam balkonların pencerelerinde dikey stor, kapılarında ise yatay stor sineklik tercih edilmektedir.

Sineklik çerçevesi arasına takılan raylar marifetiyle hareket eden sineklik aparatları bu sistemin çalışma mekanizması oluşturur. Ray sistemi balkona takılan camların yapısına göre iç tarafına veya dış tarafına yerleştirilir. Böylece sürme aparatların altında bulunan raylardaki tekerlekler ile kullanım kolaylığı kazanmış olur.

Çankaya Cam Balkon sineklik sistemlerinde kullanılan sistem profilleri ve birleştirme apartları kaliteli malzemeden imal edilmiş olmalıdır. Ayrıca birleştirme aparatları üzerine monte edilen kıl fitillerin kaliteli oluşu uzun ömürlü olmasına sebep olur. Balkon camlarının büyüklüğü nedeniyle çerçeve arasına gerdirilen sineklik tülü de oldukça kaliteli olması gerekmektedir.

Cam balkon sineklikleri imalatında sineklik rayları ve çerçeve profilleri seçiminde titiz olunmalı. İmalatında teknik bilgilerle donatılmış olmak gerekmektedir. Çünkü kullanılan çerçeveyi kavisli bir yapıya büründürmek ve ray tekerleri üzerinde hareket ettirmek ustalık isteyen bir iştir. Eksik bilgi bu sistemin çalışma mekanizmasında aksaklıklara yol açar. Ayrıca bu tür sinekliklerin ömrü kısa olur, sık sık arıza verir.

Tags